KWS 8 – Krakowski Wielobój Siłowy

KWS 8 – Krakowski Wielobój Siłowy

KWS_8 KRAKOWSKI WIELOBÓJ SIŁOWY

KONDYCJA+WYTRZYMAŁOŚĆ=SIŁA

Drodzy miłośnicy sportu…

Jesteśmy już po ósmej edycji zawodów sportowych KWS. Cała przygoda zaczęła się osiem tygodni temu, podczas Selekcji i na pierwszych ciężkich treningach reprezentacji ZSE1 a bohaterami historii zostali:

– Michał Luzar – kapitan drużyny

– Bartosz Azymi

– Piotr Gólski

– Eryk Kozak.

KWS to zawody organizowane pod patronatem Krakowskiej Olimpiady Młodzieży; o charakterze Kondycyjno-Wytrzymałościowo-Siłowym. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Hubert Pietrus (nauczyciel WF i trener przygotowania fizycznego). W przygotowaniu zawodów pomagają nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Elektrycznych nr1 i sędziowie KOM.

Turniej odbywa się w dwuetapowo. Pierwsza część zawodów to eliminacje, do których mogą przystąpić wszystkie szkoły podstawowe i średnie z terenu Krakowa. Tydzień później realizowany jest Wielki Finał z udziałem dziesięciu najlepszych drużyn.

W tym roku do eliminacji zgłosiło się dwadzieścia zespołów. Pierwszy etap został rozegrany we wtorek 28 marca. W eliminacjach ZSE1 reprezentowali: Luzar, Gólski i Kozak. Umiejętności wszystkich zawodników były testowane na czterech stacjach. Każdy zawodnik startował indywidualnie. Sędziowie sumowali wynik każdego z nich a o miejscu w tabeli decydowała suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników z drużyny.

Po ciężkim boju nasz TEAM wywalczył drugie miejsce ex aequo z reprezentacją Zespołu Szkół.

Pomimo wysokiej pozycji w eliminacjach okazało się, że mamy problem.. Nasz kapitan i czołowy zawodnik doznał kontuzji bicepsa co uniemożliwiło mu dalszy start w zawodach. Musieliśmy przebudować skład drużyny. Byliśmy przygotowani także na taką ewentualność.

Tydzień później w środę (05.04) ponownie spotkaliśmy się na polu bitwy. Tym razem na salę gimnastyczną ZSE1 wkroczyło dumnie dziesięć najlepszych reprezentacji szkół średnich i trzy zespoły ze szkół podstawowych. Na przeciw siebie stanęło trzydziestu dziewięciu współczesnych gladiatorów. Byli to najlepiej przygotowani i wytrenowani młodzieżowi sportowcy z grodu Kraka. Wśród zawodników byli przedstawiciele sportów kondycyjnych, lekkoatleci, zawodnicy mieszanych sztuk walki, specjaliści od kalenistyki, ciężarowcy i inni siłacze. Nie ma drugich takich zawodów, w Polsce, w których w amatorskim sporcie młodzieżowym zawodnicy walczyliby tak zawzięcie, za wszelką cenę, do końca i do wyczerpania tlenu w płucach… niczym zawodowcy.

W Finale każdy zespół musiał pokonać tor ćwiczebny zbudowany z siedmiu stacji, na których należało wykonać określone ćwiczenia pomyślane tak aby wystawić na najtrudniejszą próbę nawet najbardziej przygotowanych zawodników.

Finał to gra zespołowa. Sala gimnastyczna to pole walki podzielone na trzy strefy. Każda strefa zbudowana jest z tych samych stacji. Zadaniem zespołu jest dwukrotne pokonanie toru. Zawodnicy powinni mieć przygotowaną strategię walki, wykonywać przygotowaną według planu ilość powtórzeń na odpowiednich stacjach. W każdej chwili zawodnicy mogli wykonać zmiany tak aby móc odbudować siły na dalszą walkę. Zawody wygrał zespół, który w najkrótszym czasie wykonał dwa pełne obwody toru.

MVP – najlepszy zawodnik turnieju…

Po wykonanym zadaniu zespół mógł wystawić jednego zawodnika, który w konkurencji „Zwis na drążku o ugiętych ramionach” walczył o tytuł MVP.

Jeden za wszystkich wszyscy za jednego !

To co działo się na sali gimnastycznej ZSE1 w ostatnią środę było wprost nie do uwierzenia.

W Finale do gry ruszyli: Bartosz Azymi, Piotr Gólski i Eryk Kozak. Grę drużyny w perfekcyjny sposób poprowadził kontuzjowany kapitan Michał Luzar.

Tutaj nie było amatorów. Wszyscy zawodnicy podeszli do rywalizacji na poważnie i przygotowani na 110%. Nikt nie odpuszczał ostatniego powtórzenia, nikt nie myślał o tym żeby się poddać i na potężnym zmęczeniu zejść z pola bitwy.

Obserwując zmagania zawodników byłem zbudowany tym, że jest jeszcze młodzież, która potrafi zacisnąć zęby i w przypływie bólu walczyć za zespół za ideę do końca, do ostatnich sił…

W Wielkim Finale KWS nie ma przegranych są tylko różne miejsca…

Wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali w Wielkim Finale zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, pucharami i medalami. Zawodnicy, którzy wywalczyli pierwsze miejsca i MVP mieli spory problem, żeby po dekoracji nawet z pomocą kolegów zabrać zdobyte nagrody z sali do szatni

 

Reprezentacja ZSE1 wywalczyła wysokie DRUGIE MIEJSCE.

Pragniemy pogratulować naszym chłopakom i wszystkim zawodnikom !

To był Wasz dzień. Każdy z Was wykazał się wielką siłą i SERCEM DO WALKI.

Za to wszystko SZACUN!

Chylę czoła. Jesteście Wielcy!

 

Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom:

– OSHEE

– APUS SPORTS

– PLATINIUM FITNESS

– ENERGYM

– GRAPPLING KRAKÓW

– FIGHT TEAM RAFAŁ SZOPA

– FIZJOSPEC SEBASTIAN SWOBODA

 

Oraz patronom:

-ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR1

-KRAKOWSKA OLIMPIADA MLODZIEŻY

– MIĘDZYSZKOLNY OŚRODEK SPORTOWY KRAKÓW WSCHÓD

– FUNDACJA PEŁNA MOC

– DOBRYHASZTAG

– TETYPY

Dziękujemy VIP:

– ROBERT RUCHAŁA KSW, GRAPPLING KR

– FILIP WOLAŃSKI, GRAPPLING KR

– KRZYSZTOF BIEŁKO, Fundacja Pełna Moc

Oraz naszemu fotografowi:

Panu PAWEŁ BARWIŃSKI za profesjonalną fotograficzną obsługę imprezy.

 

Zapraszam do odwiedzenia fanpage KWS na FB:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063625025820

Zapraszam na TIKTOK:

https://www.tiktok.com/t/ZGJaPFVkH/

Do zobaczenia za rok na następnych zawodach KWS_9

Hubert Pietrus

#OSHEE#APUSSPORTS#ROBERTrUCHAŁA#FILIPWOLAŃSKI#DOBRYHASZTAG#PLATINIUMFITNESS#KWSKRAKOWSKIWIELOBÓJSIŁOWY#HUBERTPIETRUS#GRAPPLINGKRAKÓW#FIGHTTEAM#TETYPY#ENERGYM#FIZJOSPEC#FUNDACJAPEŁNAMOC#KRZYSZTOFBIELKO#ZSEL1KRAKÓW

Skip to content