Zawodowiec Roku 2022

Zawodowiec Roku 2022

Miło nam poinformować, iż nauczyciele naszej szkoły zostali wyróżnieni w prestiżowym Konkursie „Zawodowiec Roku 2022” organizowanym wspólnie przez MEiN, KGHM i FRSE.

W Konkursie spośród 537 nauczycieli kształcenia zawodowego wybrano najlepszych w swoich dziedzinach. 14 marca 2023 r. na oficjalnej gali Izabela Góralczyk-Batko nauczyciel kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz Wojciech Kłyza uczący w kierunkach technik informatyk i technik programista otrzymali wyróżnienia z rąk Pani Marzeny Machałek – Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego.

Konkurs „Zawodowiec Roku 2022” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowana w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź. Celem I edycji konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych nauczycieli ze szkół branżowych, techników, szkół policealnych oraz centrów kształcenia zawodowego.

Tytuł zawodowca roku mógł otrzymać nauczyciel, który:

  • jest zaangażowany i z pasją pracuje z młodzieżą,
  • wspiera zainteresowania zawodowe uczniów,
  • cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym,
  • posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego,
  • działa na rzecz promocji kształcenia zawodowego np. wprowadza autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne w obszarze kształcenia zawodowego,
  • współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami) i dba o swój rozwój zawodowy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content