Dzień Babci i Dziadka w DPS

Dzień Babci i Dziadka w DPS

24 stycznia 2023 Wolontariat oraz grupa teatralna Rezistors odwiedzili seniorów w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl bożonarodzeniowy  “Świat zwariował”.  Bardzo się wzruszyli, gdy seniorzy nie tylko żywo reagowali na to, co działo się na scenie, ale także włączali się w śpiewane kolędy, a na koniec nagrodzili grupę oklaskami i słodyczami.

Potem przyszedł czas na życzenia i prezenty. Nasze kochane babcie i dziadkowie otrzymali od nas kubeczki . Wymieniliśmy się też słodyczami. My dostaliśmy pyszne batoniki, a seniorzy torbę z cukierkami.  Słodkości  dodały wszystkim siły do śpiewania, tupania, machania rękami i nogami.  Bawiliśmy się świetnie, szkoda tylko, że czas w takich chwilach biegnie zawsze bardzo szybko i musieliśmy się pożegnać.

Z DPS wyruszyliśmy do kina, by trochę odpocząć, pobyć razem i podziękować sobie za wspólną pracę w pierwszym semestrze. Wybraliśmy film „Kot w butach. Ostatnie życzenie”.  I powiemy Wam w tajemnicy, że to były świetny wybór. Film wzrusza, śmieszy, zaskakuje. Warto go zobaczyć.

A na koniec składamy serdeczne podziękowania: pani Elżbiecie Krzywonos za słodycze dla seniorów, panu Krzysztofowi Batko za opiekę podczas wyjścia, Radzie Rodziców za fundusze na kino.

Skip to content