Bądź przygotowany na wypadek zagrożenia! Przyjdź i zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Bądź przygotowany na wypadek zagrożenia! Przyjdź i zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Pod takim tytułem odbyły się w ZSE warsztaty proobronne w ZSE nr 1 zorganizowane przez nauczycielkę edb p. A. Hryńczak w współpracy z Kołem Naukowym Uniwersytetu Pedagogicznego.
W czasie warsztatów młodzież miała okazję poćwiczyć postawy strzeleckie, przymierzyć umundurowanie i wyposażenie wojskowe, własnoręcznie rozłożyć i złożyć broń, sprawdzić się w ładowaniu magazynków. Uczniowie mieli okazję poznać również w praktyce postawy strzeleckie oraz wybrane zagadnienia z medycyny pola walki (przydatne także w udzielaniu pierwszej pomocy np. przy wypadku). Zapewne dla wielu nowością był temat obrony przeciwchemicznej, w tym zakładanie odzieży najnowszej generacji oraz maski przeciwgazowej. Przymierzanie starej wersji OP można było potraktować już wyłącznie jako dobrą zabawę.
Całość warsztatów rozpoczęła się wykładem na bardzo aktualny temat: Broń jądrowa który poprowadził uczniów dr R. Kopeć.
Mamy nadzieję, że te warsztaty to dopiero początek współpracy!
Szczególne podziękowania składamy dr Ł. Czekajowi, opiekunowi Koła Naukowego UP.

Skip to content