„Podziel się kocykiem”

Drodzy,
Kontynuując współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej w Krakowie:
1. Zapraszamy do zostania wolontariuszem – Schronisko wznawia nabór na wolontariat ! Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z informacjami i regulaminem na stronie
http://schronisko.krakow.pl/Wolontariat/ ,gdzie również znajduje się do pobrania ankieta dla kandydatów na wolontariusza.
Czytelnie wypełnioną ankietę należy składać meilowo : biuro@schronisko.krakow.pl
bądź osobiście w biurze schroniska (ul. Rybna 3 , Kraków) schroniska pn-pt 7.00-15.00
Ważne i podstawowe informacje :
Aby zostać wolontariuszem należy być osobą pełnoletnią(bądź mieć ukończone 16 lat i zgodę rodziców) oraz mieć około 20 h miesięcznie dla bezdomniaków.

2. Ogłaszamy zbiórkę „Podziel się kocykiem” w dniach 5.09 -10.10.2022 – przy wejściu do szkoły będzie wystawiony karton, do którego można przynosić:
– koce
– ręczniki
– prześcieradła
– niepuchowe kołdry

Mogą to być rzeczy nieco podniszczone, jednak prosimy by były czyste (przeprane) – nie mamy możliwości prania takich rzeczy. Warto dołączyć również informację nt. ofiarodawcy: imię i nazwisko oraz klasę – ułatwi to wpisanie uwagi pozytywnej.
W Schronisku znajduje się obecnie 350 psich, 340 kocich podopiecznych z czego duża część kotków przebywa w klatkach (kwarantanna, po wypadkach, po zabiegach, te w leczeniu ). U kociąt zazwyczaj co dzień wszystko trzeba wymieniać . Zużycie tego rodzaju tekstyliów jest kolosalne. Dlatego jeśli macie w domu wyżej wymienione rzeczy, które są już niepotrzebne to BARDZO o nie prosimy. Nawet jeden ręcznik ma znaczenie.

3. Zapraszamy do odwiedzin Schroniska, podczas których można poznać podopiecznych. Może ktoś z Was zechce dać dom braciom mniejszym, którzy bardzo go potrzebują.

Więcej informacji nt. współpracy ze Schroniskiem u p. Renaty Chrzanowskiej.

Dziękujemy za nawet najmniejszy gest dobroci.
Wolontariat ZSE nr 1

Skip to content