Sukces na Mistrzostwach Europy IFA w Armwrestlingu 2022

Sukces na Mistrzostwach Europy IFA w Armwrestlingu 2022

W dniu 28-29.05.2022 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu.

W zawodach brało udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z kilkunastu reprezentacji.  To była prawdziwa uczta dla miłośników sportów walki. Kibice mieli okazje podziwiać najlepszych zawodników i zawodniczki  ze starego kontynentu.  Aby odnosić sukcesy w siłowaniu na rękę nie wystarczy być silnym, trzeba umieć jeszcze tą siłę ukierunkować. W zmaganiach niezbędna jest technika, szybkość reakcji na starcie, wytrzymałość  oraz przygotowanie mentalne.

Armwrestling to dyscyplina dosłownie dla każdego. Startują tu kobiety i mężczyźni

w kategoriach juniorskich, seniorskich, masters oraz osób niepełnosprawnych.

W zawodach brał udział nasz nauczyciel Pan Przemysław Ciba, który startował w kategorii Masters 95 kg. W pierwszym dniu rywalizacji zdobył brązowy medal na rękę lewą.  W kolejnym dniu  rywalizacji ręki prawej wywalczył tytuł Mistrza Europy. Nasze ogromne gratulacje!

Skip to content