Dzień Dziecka i Seniora

Dzień Dziecka i Seniora

31 maja 2022 r. Wolontariat naszej szkoły wraz z grupą teatralną Rezistors zorganizowali pierwsze po pandemicznej przerwie spotkanie w auli ZSE nr 1, z dziećmi z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 oraz seniorami z DPS (os. Sportowe w Nowej Hucie). Spotkanie nosiło tytuł „Żywioły” i było okazją do świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Podczas spotkania nasi goście mieli okazję zobacz spektakl przygotowany przez grupę teatralną Rezistors pt. “Popłyńmy na Wyspy Szczęśliwe” oraz wziąć udział w zajęciach sportowych, plastycznych i muzycznych. Podczas warsztatów dzieci i seniorzy poznawali ciekawostki nt. żywiołów. Przydały się one podczas teleturnieju wiedzy, w którym nie zabrakło trudnych pytań np.:

  • Jaki kolor płomienia pojawia się gdy ogień jest podsycany powietrzem z małą ilością tlenu?
  • Gdzie znajduje się ponad 90% światowych zasobów czystej wody?
  • Z czego składa się w głównej mierze jądro Ziemi?

Nasi wolontariusze zadbali nie tylko o rozrywkę umysłową gości.  W myśl przysłowia „przez żołądek do serca” wolontariat zaprosił przyjaciół z DPS i CAPOW na słodką ucztę, podczas której na stole królowały przepyszne, domowe wypieki.

Czas na wspólnej zabawie upłynął nam bardzo szybko. Na zakończenie spotkania nasi goście otrzymali upominki m.in. maskotki i słodycze. I umówiliśmy się na kolejne spotkanie…

 

Skip to content