Hackaton WSEICraft 6.0

Hackaton WSEICraft 6.0

W dniach 20-21 maja grupa 19 uczennic/uczniów ZSE nr 1 wzięła udział w 24-godzinnym maratonie programowania gier organizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Wydarzenie ma charakter konkursu w ramach którego zespoły w ciągu 24 godzin mają za zadanie zaprojektowanie gier komputerowych. Podczas tegorocznej edycji, uczestnicy pracowali nad dwoma grami. Aby wszyscy uczestnicy mieli równe szanse, każdy uczeń zgłoszony do konkursu odbył wcześniej specjalne i nieodpłatne szkolenie z projektowania gier komputerowych. Nabyte podczas warsztatu umiejętności pozwalają uczniom rozwinąć skrzydła w programowaniu, otworzyć kreatywność i przygotować się do pracy w zespole!

Maratony tworzenia gier komputerowych zwane popularnie hackathonami od lat z powodzeniem organizowane są dla uczniów i studentów i cieszą się ogromną popularnością. To nie tylko zabawa, to również prawdziwa szkoła programowania, kreatywności i pracy w zespole.

Kolejna edycja już za rok!

Skip to content