Pomagamy Ukrainie

W obliczu tragicznej sytuacji w Ukrainie szkolny Wolontariat wraz z całą społecznością ZSE nr 1 włączył się w pomoc naszym sąsiadom. W dniach: 28.02.22-4.03.22 przeprowadziliśmy kwestę pieniężną, podczas której zebraliśmy ponad cztery tysiące złotych. Całą kwotę przekazaliśmy Caritas Polska, włączając się w ogólnopolską akcję „Pomoc dla Ukrainy”.

           Prowadziliśmy także zbiórkę: środków opatrunkowych, żywności, środków higieny osobistej, które zostały przekazane osobom potrzebującym w Ukrainie za pośrednictwem naszego ucznia działającego w Maltańskiej Służbie Medycznej.           Nie zapomnieliśmy o braciach mniejszych – zwierzętach z Ukrainy, dla których udało się zebrać karmę suchą i mokrą przekazaną Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.

W drugiej połowie marca włączyliśmy się w akcję „Tornister dla Sąsiada”, zainicjowaną przez ks. Mateusza Wójcika z Kolegiaty św. Anny w Krakowie. Dzięki ogromnej hojności społeczności ZSE nr 1 udało nam się przekazać ponad 30 plecaków, worków materiałowych, przyborów szkolnych, zeszytów dla dzieci z Ukrainy rozpoczynających naukę w polskich szkołach.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo, bardzo dziękujemy.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Szymona Sendura z klasy 1B i Jego Rodziców oraz do Mikołaja Loręckiego z kl. 3CP i Jego Bliskich.

Więcej informacji nt. akcji oraz podziękowanie organizatorów  znajdziecie na stronie:

 https://pl-pl.facebook.com/uniwersytecka.kolegiata.sw.anny.krakow/

 

Wolontariat ZSE nr 1

Skip to content