Ukraina – jesteśmy z Wami!!!

Ukraina – jesteśmy z Wami!!!

Cały cywilizowany Świat patrzy z przerażeniem na wydarzenia u naszych sąsiadów z Ukrainy. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla jakichkolwiek działań prowadzących do przelewu krwi niewinnych ludzi. Jesteśmy solidarni z naszymi uczniami, ich rodzinami i całą społecznością Ukrainy w tych dramatycznych okolicznościach. Macie nasze pełne wsparcie!!!

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSE nr 1

W obliczu tej tragicznej sytuacji nasz szkolny Wolontariat wraz z całą społecznością ZSE nr 1 pragnie włączyć się w pomoc naszym sąsiadom. Dlatego w dniach: 28.02.22-4.03.22 zostanie przeprowadzona w szkole zbiórka pieniężna. Pieniądze będzie można wrzucić do oznakowanej puszki u wolontariuszy: Jakuba Janawy i Dawida Giełdonia z kl.3EP lub p. R. Chrzanowskiej. Wszelkie zebrane środki przekażemy Caritas Polska, włączając się w ogólnopolską akcję „Pomoc dla Ukrainy”.

Wychodząc też na przeciw Państwa sugestiom, rozszerzamy naszą zbiórkę o konkretne rzeczy, które przekażemy na Ukrainę za pośrednictwem naszego ucznia działającego w Maltańskiej Służbie Medycznej.
Prosimy o przynoszenie poniżej wymienionych rzeczy do gabinetu 60 lub na portiernię z dopiskiem: „Pomoc dla Ukrainy” oraz z nazwiskiem, imieniem i klasą ofiarodawcy.

Zbieramy:
1.Środki medyczne:
leki przeciwbólowe
środki dezynfekcyjne
bandaże oraz opatrunki
taktyczne opaski uciskowe
chirurgiczne maseczki oraz rękawiczki

2.Środki higieny osobistej:
pasty do zębów
szczoteczki do zębów
pieluchy jednorazowe dla dzieci i dorosłych
wkładki higieniczne
grzebienie
ręczniki papierowe

3.Żywność
woda
żywność z długim terminem przydatności do spożycia
żywność błyskawiczna
batoniki energetyczne
owoce suszone
orzechy
konserwy
kasze błyskawiczne
mieszanki dla dzieci

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w nasze działania.
Wolontariat ZSE nr 1

Skip to content