75 – lecie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 1

75 – lecie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 1

W 2021 roku Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 im. Powstańców Śląskich skończył 75 lat istnienia. Z tej okazji w czwartek 14.10.2021 r. w auli szkolnej odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa.

Uroczystości zgromadziły liczne grono zaproszonych gości, których przywitał Dyrektor mgr Andrzej Matyja.

Podczas gali obecni byli i głos zabrali:

Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa- p. Magdalena Węgrocka-Szwalec,

Starszy Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty- p. Sebastian Bielak,

Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Radny Miasta Krakowa- p.Krzysztof Sułowski,

Radny  Miasta Krakowa i Absolwent ZSE nr 1– p. Dominik Homa,

Radny  Miasta Krakowa i Absolwent ZSE nr 1– p. Adam Migdał,

Członek Zarządu  Rady Dzielnicy XI – p. Krzysztof Stanek,

Proboszcz Parafii Zmartwychwstania Pańskiego– o. Bartłomiej Gzella CR,

Członek Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”- p. Agata Łyko,

Przedstawiciel Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność” – Kraków – Podgórze – p. Bożena Polak,

Członek Oddziału ZNP Kraków Podgórze – p. Paweł Koszałka,

Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Monika Zielnik.

Nasi goście mieli okazję wziąć udział w filmowej podróży w przeszłość przygotowanej przez uczniów klasy 3CP, 3DP, 3DG oraz wysłuchać koncertu jubileuszowego w wykonaniu artystek scen krakowskich Bożeny Zawiślak-Dolny i Katarzyny Zawiślak-Dolny.

Gala zakończyła się zaproszeniem do dalszego udziału w obchodach 75-lecia ZSE nr 1 podczas kameralnych spotkań. Sala gimnastyczna- na ten jeden dzień- stała się Izbą Pamięci.  Odwiedzający mogli obejrzeć kroniki, dzienniki lekcyjne oraz zdjęcia z ważnych momentów historii Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1. Sięgnięcie pamięcią do przeszłości umożliwiły również liczne fotorelacje ukazujące różnorodne wydarzenia z życia szkolnej społeczności, zdjęcia przywołujące echa minionych chwil związanych z nauką, egzaminami, jak również zabawą i rekreacją. Na ekspozycji zobaczyć można było także wystawę pt. „Historia elektryczności”, która pozwoliła prześledzić dzieje energii elektrycznej oraz zmieniające się technologie i wynalazki. Zaprezentowano „diamenty”, a wśród nich mierniki pomiarowe, rezystor dekadowy, transformator, frezarkę CNC, drukarkę 3D.

Podczas tej „podróży sentymentalnej” nie zabrakło przedstawicieli czcigodnych emerytów, absolwentów, uczniów, przyjaciół ZSE, którzy stanowią największą wartość naszej szkoły i każdego przywołanego z nią wspomnienia. Dlatego DZIĘKUJEMY, wszystkim naszym wspaniałym Gościom za przyjęcie zaproszenia, zaprzyjaźnionym instytucjom, organizacjom, placówkom, za pamięć oraz słowa uznania wystosowane w listach gratulacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia okolicznościowego filmu oraz fotorelacji z uroczystości.

 

Gratulacje i życzenia jubileuszowe:

(wkrótce)

 

Jubileuszowe spotkanie z piosenką Bożeny Zawiślak-Dolny i Katarzyny Zawiślak-Dolny:

(wkrótce)

 

Fotorelacja z przebiegu uroczystości jubileuszowych 75-lecia:

Skip to content