Spotkanie z Marcinem Rumanem cz.2

Spotkanie z Marcinem Rumanem cz.2

 

Marka osobista to to, co ludzie o Tobie mówią, gdy wychodzisz z pokoju.

Jeff Bezos

PERSONAL BRANDING

Zgodnie z obietnicą drugie spotkanie z Marcinem poświęcone było zagadnieniu personal branding, czyli budowaniu własnej marki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1C i 1D oraz zaproszeni goście z innych klas. Temat doskonale wpisał się w program Krakowskiej Szkoły Doradztwa Zawodowego, w oparciu o który realizowane są w naszej szkole zajęcia. Był jednocześnie odpowiedzią na oczekiwania uczniów.

Marcin Ruman jest autorem książki „Personal Branding in IT”, w której, w siedmiu krokach, opisuje co należy wziąć pod uwagę, budując własna markę. Istotne są:

  1. Wyznaczanie celów i skupienie się na ich realizacji.
  2. Uświadomienie sobie, że nasze ciało jest naszą wizytówką.
  3. Zwrócenie uwagi na ubiór.
  4. Korzystanie z inteligencji emocjonalnej.
  5. Doskonalenie swoich umiejętności technicznych.
  6. Budowanie sieci kontaktów.
  7. Zaznaczanie swojej obecności w Internecie.

 

INTELIGENCJA EMOCJONALNA

W swojej książce Marcin Ruman na własnym przykładzie pokazał nam, jak spektakularne efekty może przynieść wyznaczenie sobie odpowiednich celów, konsekwencja w dążeniu do ich realizacji, ciężka praca i skupienie się na działaniu poparte odpowiednią prezencją. Otrzymaliśmy niezwykłą lekcję personal brandingu tym cenniejszą, że pochodzącą od naszego absolwenta, który nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie, na własnym przykładzie zaprezentował nam moc i magię dobrze zbudowanej własnej marki. Po tym jakże interesującym wprowadzeniu pojawiło się dużo pytań ze strony naszych uczniów, na które Marcin Ruman cierpliwie odpowiadał. Spotkanie z zaplanowanych 50 min przeciągnęło się i trwało dwukrotnie dłużej.

Dziękujemy Ci bardzo, Marcinie, za oba spotkania i za poświęcony nam czas. Zapamiętamy na pewno, że nigdy nie należy się poddawać, i że zawsze warto mieć marzenia:

To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Tylko jedno może unicestwić marzenie – strach przed porażką.

Serce obawia się cierpień […] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia…

Paulo Coelho, Alchemik

Filmiki z obu spotkań w całości będą dostępne już wkrótce na naszym szkolnym Facebooku, a na razie zapraszamy do nauki j. angielskiego:

Skip to content