Konferencja “Farská a školská katechéza v spásnom diele človeka”

Konferencja “Farská a školská katechéza v spásnom diele človeka”

Presov 15.04.2021

W czwartek 15 kwietnia 2021 uczniowie wraz z p. Renatą Chrzanowską reprezentowali Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 podczas Międzynarodowej  Konferencji “Farská a školská katechéza v spásnom diele človeka”, zorganizowanej online przez Katedrę Edukacji Stosowanej Greckokatolickiego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu w Preszewie oraz Kadrę Katechetyki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Młodzież nie tylko wysłuchała kilku, ciekawych wykładów, ale również wystąpiła w roli prelegentów. Grupa reprezentująca naszą szkołę zaprezentowała wykład dialogowany, podczas którego:

  • Julia Pijanowska oraz Michał Pęgiel z klasy 3 A – omówili metody nauczania wykorzystywane podczas poznawania zagadnień bioetycznych (m.in. metodę trybunału, opowiadanie, pokaz);
  • Bartosz Azymi z klasy 2CG – przedstawił metodę projektu, którą uczniowie posługują się poznając religie świata (m.in. Chrześcijaństwo, Judaizm, Islam, Buddyzm, Hinduizm)
  • Jakub Janawa z klasy 2EP – zapoznał uczestników konferencji z platformami edukacyjnymi, na których młodzież naszej szkoły pracuje podczas lekcji religii online (m.in. Learning Apps, Wordwall, Voki.com, Canva.com, kody QR, generator memów).

Przedstawiliśmy również działania pozalekcyjne odbywające się w naszej szkole pomimo pandemii. Omówiliśmy działania szkolnego Wolontariatu oraz grupy teatralnej Rezistors. Zwróciliśmy uwagę, iż czas nauczania online jest trudny, ale można go właściwie wykorzystać poszerzając własną wiedzę, rozwijając swoje pasje i zdolności. Nasz wykład pobudził uczestników do dyskusji na teamsowym czacie. Okazało się bowiem, że metody, którymi pracujemy bardzo zaciekawiły słuchaczy. Chyba godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę, bo po skończonym wystąpieniu otrzymaliśmy wiele gratulacji i podziękowań.

Skip to content