Wielkanoc w DPS i Domu Dziecka

Wielkanoc w DPS i Domu Dziecka

Już za chwilę mimo pandemii będziemy przeżywali największe święto chrześcijańskie – Zmartwychwstanie Chrystusa.  Co roku z tej okazji braliśmy udział w śniadaniu wielkanocnym z seniorami z Domu Pomocy Społecznej oraz wędrowaliśmy z wielkanocnymi kurczakami i zajączkami do dzieci z Centrum Administracyjnego Nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

W tym roku niestety nie możemy wspólnie spędzić czasu z naszymi przyjaciółmi. Chcieliśmy im jednak sprawić trochę radości, dlatego przygotowaliśmy wielkanocne upominki: słodycze i kosmetyki (dezodoranty, żele pod prysznic). Trochę zaszaleliśmy i oprócz tradycyjnych słodkości, w wielkich kolorowych torbach znalazły się czekoladowe: baranki, pisanki, kurczaki i zajączki.

W piątek 26 marca 2021, dzięki panu Stanisławowi Światakowi, któremu towarzyszyli dwaj wolontariusze Mikołaj i Kuba z 2EP wszystkie prezenty dotarły do dzieci i seniorów. Szkoda, że nie widzieliście radości naszych przyjaciół. To właśnie takie chwile sprawiają, że chce się żyć i nawet pandemia wydaje się mniej straszna.

Składamy serdecznie podziękowania panu Stanisławowi Światakowi za jego ogromną pomoc i wspieranie naszych działań.

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy, by Chrystus pokonujący śmierć i grzech przyniósł nam wszystkim radość i miłość, wypełniając nawet najmniejszy kawałek naszego życia. Byśmy potrafili każdego dnia, dzięki Jego zwycięstwu pokonywać nasze słabości, dzieląc się z innymi tym, co w nas najpiękniejsze.

                                                                                                Wolontariat ZSE nr 1

Skip to content