Dzień Babci i Dziadka w DPS

Dzień Babci i Dziadka w DPS

Styczeń to czas, w którym obchodzimy dwa bardzo radosne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Od wielu lat Wolontariat naszej szkoły ten wyjątkowy czas spędza z  seniorami z Domu Pomocy Społecznej. Niestety w tym roku po raz pierwszy wspólne spędzenie czasu było niemożliwe. Dlatego wolontariusze przygotowali kilka niespodzianek, by sprawić radość zaprzyjaźnionym babciom i dziadkom. W Dniu Babci do Domu Pomocy Społecznej dotarły pierwsze upominki – skarpetki dla najlepszych babć i dziadków na świecie, które w środku skrywały czekoladkę, mającą osłodzić ten trudny czas. Dołączyliśmy również laurkę z wymyślonymi przez wolontariuszy wierszykami. W Dniu Dziadka zaskoczyliśmy seniorów kolejnymi prezentami. Ola Bielak wraz z mamą upiekły przepyszne ciasta, a wolontariusze przygotowali życzenia w formie krótkich filmików, audycji i laurek. Wszystko w jedną całość, połączył Janek Puto, który dzielnie pracował całą noc, by rano 22 stycznia, film był gotowy. Radość i wzruszenie naszych seniorów była wielka. A my cieszymy się razem z nimi, że mimo pandemii Dzień Babci i Dzień Dziadka udało się przeżyć w tak miły sposób.  

Skip to content