Wolontariat w grudniu nie próżnuje…

Wolontariat w grudniu nie próżnuje…

Za nami słodki listopad, przed nami Boże Narodzenie.

Po raz pierwszy od 15 lat, nie spotkamy się przy wigilijnym stole z seniorami z  zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej. Dla nas i naszych przyjaciół to trudne doświadczenie. Dlatego staraliśmy się chociaż trochę być z nimi. Ola Bielak wraz ze swoją mamą – panią Izabelą Bielak, co środę przygotowywały pyszne ciasta i ciasteczka, którymi osładzały grudniowe chwile naszym seniorom. Dzięki czemu środy stały się ulubionym dniem tygodnia w Domu Pomocy Społecznej.

My też nie próżnowaliśmy. Nagrywaliśmy filmiki, a na spotkanie wigilijne przygotowaliśmy kolędę, ponieważ śpiewać każdy może (tu znajduje się link, pod którym można jej posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=A_rsOHJP-uM&ab_channel=Jakub )

Gościnnie wystąpił nasz absolwent – Dominik Biedrawa, za co serdecznie mu dziękujemy.

Przygotowaliśmy również prezenty, które pomógł nam dostarczyć tata Mikołaja z 2 EP – pan Stanisław Światak. Na jego ręce również składamy wyrazy wdzięczności.

Seniorzy bardzo się ucieszyli z odwiedzin taty Mikołaja wraz z pomocnikami, a z otrzymanych książek zbudowali choinkę, która zniknie podczas Wigilii, bo każdy będzie mógł z niej wziąć coś do poczytania.

Nasi przyjaciele bardzo nas zaskoczyli. Przygotowali krótki film, w którym dzielą się z nami nie tylko dobrym słowem, ale uśmiechem i radością, zapraszając nas na nietypowe świętowanie Bożego Narodzenia zaraz po ustaniu pandemii, może w marcu a może dopiero w czerwcu…

            Pandemia spowodowała, że nie tylko z seniorami nie możemy się spotkać, ale także z naszymi przyjaciółmi z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 w tym roku nie uściskamy się osobiście. Dlatego przygotowaliśmy dla nich życzenia świąteczne online.

W nasze działania włączyła się również grupa teatralna Rezistors, która zaprosiła małych i dużych przyjaciół  na spektakl bożonarodzeniowy pt. „Chrystus przychodzi tu i teraz” tym razem w wersji online.

Rok 2020 dobiega końca, cieszymy się, że mimo pandemii i trudnej sytuacji, pozwolił nam doświadczyć wiele dobra. Dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy wspierali nasze działania. Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom oraz wszystkim Uczniom „Anielskiego Zespołu Szkół Elektrycznych” za to, że razem mogliśmy osiągnąć więcej, że nasi przyjaciele dzięki Waszemu wsparciu nie czuli się sami.

Wolontariat ZSE nr 1

Skip to content