Nowości wydawnicze

Nowości wydawnicze

Drodzy Miłośnicy Książek!

         Zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz ferie to okazja do odwiedzenia naszej biblioteki. Mamy ponad 400  nowych książek, zakupionych w  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Księgozbiór został w ostatnim czasie wzbogacony o nowe lektury oraz nowości wydawnicze.

Mając jednak na uwadze odgórne zalecenia oraz nasze wspólne bezpieczeństwo zamówienia realizowane będą poprzez maila bibliotecznego: biblioteka@zsel1.pl lub Librusa.

Natomiast odbiór zamówionych książek oraz innych materiałów bibliotecznych będzie możliwy w:

– piątek 18 XII 2020 w godz. 9.00-15.00

– poniedziałek  21 XII w godz. 9.00- 13.00

Teksty książek dostępne są również na wielu stronach internetowych. Poniżej znajdują się linki do bibliotek cyfrowych oraz innych źródeł darmowych ebooków i audiobooków:

https://www.biblioteka.krakow.pl/wolne-lektury/   – to internetowa biblioteka prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska, w której znajdują się utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.

Książki udostępniane są w kilku formatach:

  • e-booki: html, txt, pdf, epub, mobi, fb2,
  • audiobooki: mp3, Ogg Vorbis oraz format DAISY dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

https://lektury.gov.pl/  –  to portal ułatwiający zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych. Dzięki niemu lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

https://polska-poezja.pl  – to serwis prezentujący wiersze polskich poetów czytane przez najlepszych polskich aktorów. Obecnie w audiotece znajduje się ponad 270 wierszy.

https://www.empik.com/czas-w-domu – sieć sklepów Empik udostępnia wszystkim chętnym darmowy pakiet Premium na 60 dni. W ramach pakietu otrzymujemy dostęp do ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków, dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhona.

Natomiast miłośnicy filmu, teatru, sztuki znajdą coś dla siebie na platformie internetowej :

https://ninateka.pl  – w jej zasobach znajduje się ponad siedem tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.

Natomiast wirtualny spacer po najciekawszych miejscach Polski można odbyć dzięki stronie:

https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z nowościami wydawniczymi.

                                                                                  Nauczyciele bibliotekarze

Skip to content