„I Ty możesz zostać świętym  Mikołajem”

„I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”

W listopadzie 2020 r. podobnie jak w latach ubiegłych Wolontariat naszej szkoły, przeprowadził akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, podczas której zbieraliśmy kosmetyki, słodycze, przybory plastyczne, książki, zabawki dla naszych przyjaciół z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 oraz seniorów z DPS (os. Sportowe 9, w Krakowie). Uczniowie, Rodzice, Grono Pedagogiczne z „Elektryka” mimo pandemii pokazali, że potrafią się dzielić z potrzebującymi, mają wielkie serca i ogromną wrażliwość. Paczki do szkoły docierały dzięki Poczcie Polskiej i kurierom. Przywozili je również uczniowie i ich rodziny. W naszą akcję po raz kolejny włączyła się Drogeria Pigment, która przekazała nam dwa, duże kartony kosmetyków oraz Żłobek Samorządowy nr 27, który ofiarował nam 3 worki maskotek.

Udało nam się przygotować pięćdziesiąt upominków (dla każdego dziecka), w których znalazły się kosmetyki, przybory plastyczne, słodycze, zabawki oraz 8 dużych kartonów, wypełnionych kosmetykami, słodyczami, książkami, grami planszowymi i puzzlami. Dzięki pomocy taty Mikołaja Świataka z 2 EP trafiły one do naszych dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1. Kolejnych 8 dużych kartonów, w których znalazły się kosmetyki, książki, krzyżówki, słodycze tata Mikołaja pomagając św. Mikołajowi dostarczył naszym seniorom z Domu Pomocy Społecznej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom: Drogerii Pigment, Żłobkowi Samorządowemu nr 27, klasom: 1C, 1D, 3D, darczyńcom indywidualnym. Dziękujemy też tacie Mikołaja Świataka, za to, że w tym roku zapewnił transport św. Mikołajowi oraz naszym Paniom Woźnym – Zosiom, za pomoc w odbieraniu, sortowaniu i pakowaniu prezentów.

Kochani jesteście doskonali, wspaniali, cudowni, wyjątkowi! W tym trudnym dla wszystkich czasie, potrafiliście sprawić, że na buziach: Kasi, Pati, Romka, Piotrusia, Eli, Andrzejka, Gosi i pozostałych dzieci pojawiły się uśmiechy.

Pomogliście na chwilę zapomnieć naszym seniorom: p. Ani, p. Stasi, p. Marysi, p. Władzi, p. Fredziowi, p. Wojtkowi i wielu innym, dotkniętym korona wirusem o chorobie.

Dziękujemy Wam za to z całego serca. Życzymy każdej i każdemu z Was pięknego czasu Bożego Narodzenia, dużo dobra, miłości, radości, pogody ducha.

Wolontariat ZSE nr 1

Skip to content