„Zaczytana szkoła”

„Zaczytana szkoła”

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Zaczytana szkoła”, którego celem jest popularyzowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej. Konkurs trwa od listopada do kwietnia bieżącego roku szkolnego, a jego organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.


Przed nami 5 zadań konkursowych, w ramach których odbędą się liczne imprezy promujące czytelnictwo, m.in.: konkursy literackie, turnieje wiedzy, quizy, rozgrywki ze znajomości lektur, a co za tym idzie wyłonienie „Szkolnego Mistrza Czytelnictwa”, spotkania z przedstawicielami zawodów związanych z książką i czasopismami oraz zawodem drukarza. Uczestnicy będą również mogli spróbować swoich sił w twórczości literackiej, pisząc recenzję lub nowe zakończenie wskazanej książki. Natomiast miłośnicy sztuk plastycznych będą mieli możliwość zaprojektować żywą okładkę.

Przed nami pierwszy etap zmagań:
-sprawdzenie poziomu wiedzy na temat lektur szkolnych,
– wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki.

Szczegółowe informacje (zadania konkursowe, regulaminy) znajdują się na stronie:

Do udziału w projekcie zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli, ale także rodziców i dziadków oraz lokalną społeczność. Dla zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.

Nauczyciele bibliotekarze

Skip to content