Zwycięzcy konkursu mitologicznego

Zwycięzcy konkursu mitologicznego

8 października w auli szkolnej spotkali się przedstawiciele klas pierwszych, aby wziąć udział w Szkolnym Konkursie Mitologicznym. Ich zadaniem było nie tylko wykazać się dobrą znajomością mitologii greckiej, ale także szybkością udzielania odpowiedzi, ponieważ konkurs odbył się za pomocą aplikacji Kahoot.com. Uczniowie odpowiedzieli na 30 pytań, a rywalizacja była zacięta i pełna emocji.  Ostatecznie zwyciężył Krzysztof Turecki z klasy ID. Drugie miejsce zajął Cezary Zajfryd, a trzecie – Jakub Prokopek, obaj z klasy IC.

Cezary Zajfryd i Krzysztof Turecki reprezentowali naszą szkołę  w XXVII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanym przez Centrum Kultury Podgórze. Musieli  zaprezentować swoją wiedzę z zakresu greckiej mitologii, literatury, teatru, sztuki, filozofii i historii starożytnej. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania: Cezary Zajfryd zajął drugie miejsce, a Krzysztof Turecki – czwarte miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Skip to content