Słodki listopad w Domu Dziecka i DPS

Słodki listopad w Domu Dziecka i DPS

Uprzejmie donosimy, że nasz Wolontariat mimo pracy zdalnej nadal działa i wspiera swoich podopiecznych z Domu Dziecka oraz Domu Pomocy Społecznej. W ostatni piątek 30.10.2020 zorganizowaliśmy akcję „Słodki listopad”, w ramach której dziś do dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych dotarł kurier z przesyłką, w której znajdowało się 44,5 kg cukierków  i żelek owocowych oraz 500 sztuk lizaków, gum do żucia a także wafelki czekoladowe, na kwotę: 788, 18 zł.

Słodycze zakupiliśmy na prośbę Pani Dyrektor placówki, ponieważ pandemia spowodowała wycofanie się sponsorów. Dzięki ofiarności naszej społeczności szkolnej mali przyjaciele z Domu Dziecka, będą mogli osłodzić sobie trochę nauczanie online.

Czas pandemii jest szczególnie trudny dla naszych seniorów z Domu Pomocy Społecznej, którzy od kilku tygodni nie mogą się spotykać ze swoimi bliskimi ze względu na możliwość zarażenia Covid -19. Chcąc im trochę osłodzić listopadowe dni nasza szefowa –  Ola Bielak z kl. 3D oraz jej Mama przygotowały ponad pięćdziesiąt przepysznych babeczek, które 4 listopada 2020 dotarły do naszych przyjaciół na os. Sportowe w Nowej Hucie.  Serdecznie im za to dziękujemy. My w między czasie również nie próżnowaliśmy.  Nagraliśmy kilka filmików ku radości naszych seniorów, w których tupiemy, klaszczemy i śpiewamy, w czym dzielnie wspierała nas grupa teatralna Rezistors.

Skip to content