Konkurs Patria Nostra

Konkurs Patria Nostra

Konkursy historyczne Patria Nostra adresowane są do młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski oraz do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Ich celem jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej i budowanie poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski.

We wtorek 06.10.2020 w Filharmonii Krakowskiej odbyła się uroczysta Gala Finałowa  konkursu Patria Nostra Małopolska.

W tegorocznej V edycji konkursu Patria Nostra Małopolska  wzięło udział ponad 70 szkół z Małopolski, Węgier, Litwy ,USA, Białorusi oraz Ukrainy. Zwyciężyła drużyna młodzieży polonijnej z Wilna (Litwa). Miło nam poinformować, że drugie miejsce zajęła drużyna z  Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie.

Pod opieką nauczycieli bibliotekarzy uczniowie naszej szkoły:

Krzysztof Stefański kl.4C, Kamil Strupczewski kl.4 F, Szymon Tomczyk kl.4F  wykonali krótki film historyczny pt.”Jak powstawał ołtarz Wita Stwosza”.

Laureaci konkursu za zajęcie II miejsca otrzymali z rąk Marszałka Województwa szablę, którą zostali pasowani przez Brata Kurkowego oraz wiele innych nagród.

Prace konkursowe laureatów będą emitowane na telebimach reklamowych w największych polskich miastach.

Poniżej zamieszczamy link do zwycięskiej pracy konkursowej naszych uczniów.

                                     Laureatom Konkursu Serdecznie Gratulujemy!

Skip to content