Przyłbice dla szpitali

Przyłbice dla szpitali

Nasi uczniowie Artur Brodzik i Adrian Kazimierski przy współpracy z Fundacją Matex „Bezbronni” dostarczyli do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu materiały zapewniające bezpieczeństwo personelowi medycznemu, który na co dzień naraża swoje życie w walce z wirusem. Ich firma zajmująca się drukiem 3D zaopatrzyła szpital w przyłbice ochronne stworzone według ich autorskiego projektu SARS V2.0. Przyłbice, które wykonali są wielorazowego użytku, więc skutecznie pomogą zwalczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem poprzez kontakt z pacjentem.

Oprócz Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu przekazali rownież przyłbice ochronne do Piekarskiego Centrum Medycznego w Piekarach Śląskich oraz Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Skip to content