Sportowcy krakowscy w ZSE nr 1

Sportowcy krakowscy w ZSE nr 1

W dniu 13.02.2020 odbyło się w naszej szkole spotkanie związane z akcją promocji zdrowia i sportowego trybu życia. Gościliśmy na nim piłkarzy trzynastokrotnego mistrza Polski czyli Wisły Kraków. O swojej karierze, sportowych fascynacjach i trybie życia podporządkowanym profesjonalnym treningom opowiadali nam Kamil Wojtkowski i Vukan Savicevic. Mówili też o tym jak trafili do Krakowa, jak im się tu żyje i mieszka, jak patrzą na otaczającą rzeczywistość od strony zawodowych sportowców. Piłkarze odpowiadali również na pytania zadawane przez naszych uczniów i nauczycieli wśród których jest wielu kibiców piłkarskich. Uczniowie brali też udział w konkursach wiedzy o krakowskim futbolu a na koniec chętnie robili sobie zdjęcia z piłkarzami i otrzymywali pamiątkowe autografy. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania będą kontynuowane także z innymi sportowcami z Krakowa gdyż dbanie o zdrowie i promocja zdrowego trybu życia zwłaszcza we współczesnych czasach jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Dziękujemy piłkarzom Wisły za spotkanie i życzymy samych sportowych sukcesów!

Skip to content