Rezistors się integruje…

Rezistors się integruje…

W sobotę 11 stycznia 2020 nasza grupa teatralna Rezistors, wczesnym rankiem – czyli około godziny 11.00 spotkała się w Parku Jordana, by trochę poprawić kondycję i razem spędzić czas na największym lodowisku pod gołym niebem w Polsce. Świetnie się bawiliśmy, jeżdżąc po lodowych alejkach, bawiąc się w „ciuchcię” i w „berka”. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i wzięliśmy udział w grze miejskiej „Magiczne miejsca Krakowa”. Dzięki niej poznaliśmy postać Staszka Pyjasa, dowiedzieliśmy się na czym polegała akcja Sonderaktion Krakau. Odnaleźliśmy ciekawe miejsca związane z teatrem Starym i Bagatelą. Na Krakowskim Rynku odkryliśmy dwie ciekawe kamienice:

– pierwszą, w której 1769 roku mieszczanin krakowski Marcin Oracewicz, podczas oblężenia Krakowa, zastrzelił dowódcę wojsk carskich Panina, guzikiem od żupana, którym nabił broń ponieważ zabrakło mu amunicji.

– drugą z napisem „Tecum habita”. Tu nagraliśmy krótki, ale dowcipny wywiad, w którym wyjaśniliśmy jak rozumiemy tę łacińską maksymę.

Następnie udaliśmy się do Collegium Maius, by na dziedzińcu ułożyć z siebie literkę „R” – jak Rezistors.

Stąd już tylko parę kroków dzieliło nas do Ogrodu Profesorskiego i Zaułka Estreichera. Po poznaniu historii tych, dwóch interesujących miejsc, udaliśmy się do kawiarni „Lajkonik”, gdzie podsumowaliśmy grę i w końcu mogliśmy trochę poucztować, jak na prawdziwych mieszczan przystało. 

Skip to content