Wigilia w DPS

Wigilia w DPS

17 grudnia 2019 roku wolontariusze ZSE nr 1 odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, na os. Sportowym. Tym razem wszyscy zasiedliśmy przy wigilijnym stole, na którym nie zabrakło barszczu z uszkami, pysznej ryby i oczywiście doskonałych wypieków. Seniorzy wraz z młodzieżą dzieli się opłatkiem, składając sobie życzenia, śpiewali przepiękne kolędy i pastorałki. Na koniec mieszkańcy otrzymali słodkie reniferki, z kruchego ciasta przygotowane przez nasz Wolontariat. A my dostaliśmy uszyte przez seniorów choinki. Nasi przyjaciele kolejny raz nas zaskoczyli. Tym razem, nie tylko śpiewem i radością, ale dekoracjami świątecznymi, wśród których pojawiły się tekturowe choinki i serduszka, piękne, szydełkowe ozdoby. Okazało się, że biorą oni udział w konkursie na najbardziej ekologiczne ozdoby świąteczne. Życzymy im wygranej.

Skip to content