Wigilia Rezistors i Wolontariatu

Wigilia Rezistors i Wolontariatu

W środę 11 grudnia 2019 roku Wolontariat oraz grupa teatralna Rezistors spotkali się przy wigilijnym stole w auli Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1. Nie zabrakło absolwentów naszej szkoły, którzy przybyli wraz ze swoimi rodzinami. To już dziewiętnaste, wigilijne spotkanie. Podobnie jak w latach ubiegłych zaczęliśmy je premierą Jasełek. Młodzi aktorzy tym razem ukazali dwie rzeczywistości: ziemską i niebiańską, które w pewnym momencie zaczęły się przenikać. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami i przystąpiliśmy do tradycyjnej wigilii. Zaczęliśmy wspólną modlitwą, kolędowaniem i łamaniem się opłatkiem. Po czym zasiedliśmy do wspólnego ucztowania. Nie zabrakło barszczyku z pasztecikiem pieczarkowym, owoców oraz przepysznych ciast. Potem przyszedł czas na niespodziankę. Oglądnęliśmy krótką prezentację ukazującą działania obu grup, a następnie przeszliśmy do quizu. Pytania dotyczyły historii Rezistors oraz Wolontariatu. Dla najlepszych były przygotowane nagrody. Zdobyli je nasi absolwenci. Podczas wigilii otrzymaliśmy również drobne upominki oraz wzięliśmy udział w konkursie kolęd. Podobnie, jak w zeszłym roku zwyciężył nasz absolwent Patryk Karaś.

Wigilijne spotkanie naszych grup, to wyjątkowy czas. Nie tylko spotykamy się przy stole, ale cieszymy się tym, że co roku nasza „szkolna rodzinka” się powiększa. W tym roku radość była jeszcze większa, bo na świat przyszły dwa, małe „Rezistorki” – Kornelka Juszczyk i Leoś Windak.

To czas, kiedy każdy z nas patrząc na absolwentów uświadamia sobie, że udało nam się stworzyć coś, więcej niż tylko grupy szkolne, w których jest się tylko przez chwilę.

Skip to content