DPS i Święto Wolontariatu

DPS i Święto Wolontariatu

5 grudnia obchodzony jest co roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. My obchodziliśmy go we wtorek 10 grudnia 2019 roku wraz z naszymi przyjaciółmi w Domu Pomocy Społecznej, na os. Sportowym w Nowej Hucie. Seniorzy jak zwykle nas zaskoczyli. Powinniśmy być po 16 latach wspólnych spotkań przygotowani na ich niespodzianki, ale za każdym razem udaje się im nas wzruszyć i rozbawić. Podobnie było i tym razem. Zostaliśmy bardzo ciepło przywitani, a potem zaproszeni na program artystyczny, w czasie którego wystąpiły dwie solistki – seniorki: pani Władzia i  pani Marysia. Następnie na scenie pojawiły się dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, które bardzo pięknie zaśpiewały dwie piosenki, porywając wolontariuszy i seniorów do wspólnego tańca. Zobaczyliśmy też film, nakręcony przez mieszkańców DPS, którego bohaterami był nasz, szkolny Wolontariat. Na koniec wymieniliśmy się upominki. My przywieźliśmy prezenty mikołajowe, w których dzięki społeczności ZSE nr 1 znalazły się: książki, gry, puzzle, kosmetyki i słodycze. Sami otrzymaliśmy coś do poczytania i do osłodzenia sobie życia. Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z DPS za radość, dobro, którym potrafią się dzielić z młodymi ludźmi. Składamy też wyrazy wdzięczności: Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, za to, że mogliśmy przygotować seniorom prezenty.

Skip to content