Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Odzyskanie niepodległości to wielka sprawa. Po 123 latach Polska wróciła na mapy Europy i świata. Polska wybuchła do wolności. Stało się tak dzięki hartowi ducha i niespożytym siłom narodu polskiego. Niepodległość była wywalczona, okupiona tułaczką i wymodlona przez tysiące polskich rodzin.
Niepodległość ma wiele barw. To szacunek dla języka, polskiej historii, praca na rzecz ojczyzny w ramach obowiązków, które względem niej mamy. To także poszanowanie Konstytucji – reguł, które nas obowiązują, niezależnie od tego, jakie mamy poglądy.
Aby uczcić 101 rocznicę odzyskania suwerenności narodowej uczniowie klas drugich przygotowali widowisko poetycko -muzyczne. W prezentacji multimedialnej ukazano trudną drogę Polaków do wolności, uwzględniając szczególna rolę Józefa Piłsudskiego, twórcę Legionów Polskich. Akademię uświetniły wykonane przez klasę 2F i 2D pieśni „Pierwsza Kadrowa” i „Pierwsza Brygada” oraz występ solisty Dawida Chawrony, który zaprezentował się w pieśni „O mój rozmarynie”.

Aleksandra Kopacz

Skip to content