„Z ekologią na Ty!”

„Z ekologią na Ty!”

12 października 2019 r. Wolontariat zorganizował spotkanie „Z ekologią na Ty!” dla dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 oraz seniorów z DPSu. Nasi goście na początku wzięli udział w konkurencjach sportowych m.in.: przeciąganiu liny, meczu koszykówki i piłki nożnej, „łapaniu sroczki”, „przenoszeniu motylka”, „wyścigach delfinów”. Następnie wszyscy spotkaliśmy się na słodkiej uczcie w auli, gdzie na stołach można było wzmocnić siły pysznymi ciastami i ciasteczkami upieczonymi przez wolontariuszy. Po czym uczestnicy zabawy przystąpili do warsztatów plastycznych, w czasie których wykonywali m.in.: ulotki zachęcające do segregacji śmieci, ekologiczne stroje z papieru toaletowego oraz bibuły. Po rozstrzygnięciu konkurencji plastycznych wszyscy wzięli udział w quizie ekologicznym na platformie Kahoot, a następnie rozpoczęły się zmagania muzyczne i taneczne. Motywem przewodnim spotkania stała się piosenka Ziemia wyspa zielona, którą odśpiewaliśmy kilka razy, po czym stworzyliśmy ekologiczny pociąg podróżujący po auli naszej szkoły. Na koniec wręczyliśmy naszym gościom upominki. Dzieci otrzymały m.in. przybory szkolne oraz słodycze, a nasi seniorzy książki i słodkości.

Skip to content