„Czeski film”

„Czeski film”

W dniu 8 czerwca 2019 Wolontariat wraz z grupą Rezistors zorganizowali piknik pt. „Czeski film” z okazji Dnia Dziecka dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej oraz dzieci z Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1. W imprezie uczestniczyły również rodziny naszych uczniów. Tematem przewodnim spotkania było poznawanie zwyczajów naszych sąsiadów Czechów. Zanim jednak rozpoczęliśmy zmagania muzyczne, plastyczne, sportowe grupa teatralna Rezistors zaprezentowała spektakl „Życie do poprawki”, nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. Następnie wszyscy podzielili się na trzy grupy: Żwirki, Spagetki i Kreciki (dla niewtajemniczonych to postacie z czeskich bajek) i rozpoczęliśmy „Czeski film” od zawodów sportowych. Pierwszą konkurencją był wyścig Spagetek, zaraz po niej uczestnicy poszukiwali Muchomorków ukrytych na drzewach, potem był jeszcze wyścig Krecików, balonowy Staflik, hokejowe wyzwanie. Największą radość wzbudziła konkurencja Ślepy Krecik,  w czasie której każda drużyna typowała zawodnika, który z zawiązanymi oczami musiał trafić balonem wypełnionym wodą w drzewo z odległości 5 kroków. Wielkie emocje wzbudziło również przeciąganie liny, w czasie którego mistrzami okazali się: tata Karoliny i tata Janka. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wrócili do auli. Tu czekała słodka uczta i zimne napoje przygotowane przez młodzież naszej szkoły.

Po ćwiczeniach fizycznych, zaczęliśmy trenować nasze umysły. Na początku w oparciu o prezentację multimedialną poznawaliśmy Republikę Czeską, potem zmierzyliśmy się z konkursem wiedzy.   Po czym rozpoczęliśmy konkurencje muzyczne. Każda z grup po wylosowaniu miała za zadanie zaśpiewanie piosenki w języku czeskim m.in. Markétka, Malovaný džbánku, Jozin z bazin. Po mistrzowskim wykonaniu Markétki przejechaliśmy muzycznym pociągiem do stołów, na których czekały przybory plastyczne i rozpoczęliśmy tworzenie czeskiego filmu. Wszyscy rysowali, kleili a następnie prezentowali na forum swoje przepiękne prace. Trud się opłacał, bo dla naszych gości przygotowaliśmy nagrody: loterię fantową, w której każdy los wygrywał, torby z prezentami, w których znalazły się słodycze, sprzęt sportowy, gry karciane oraz drobne niespodzianki. Spotkanie zakończyliśmy wspólnymi uściskami oraz oklaskami dla zwycięskich drużyn. Po raz kolejny świetnie się bawiliśmy, dlatego na kolejne spotkanie umówiliśmy się we wrześniu.

Składamy serdeczne podziękowania: naszym absolwentom: Damianowi i Kamilowi, Rodzinom: Karoliny i Janka za włączenie się w nasze działania oraz nauczycielom Wychowania Fizycznego za wypożyczenie sprzętu sportowego.

Skip to content