„Nic o nas bez nas” – relacja z wycieczki do zoo w Lipsku (Niemcy)

„Nic o nas bez nas” – relacja z wycieczki do zoo w Lipsku (Niemcy)

„Na dzień 01.05.2019 r. zaplanowaliśmy grupową wycieczkę do ZOO w Lipsku. W porannych godzinach wraz z opiekunami wyruszyliśmy pociągiem ze Schkeuditz do Lipska a następnie udaliśmy się w nasze docelowe miejsce tramwajem. Po odczekaniu w kolejce po bilety, oraz przejściu przez ogromną bramę, w małych grupkach, każda w innym kierunku udaliśmy się na zwiedzanie tej atrakcji.

Samo zoo podzielone było na 7 sektorów, z czego każdy osobno odpowiadał innemu kontynentowi. Dlatego też zwierząt było bardzo wiele. Mimo tego, że po terenie ZOO przemieszczaliśmy się równym i całkiem szybkim tempem, to aby przejść je całe potrzebne były nam 3 godziny. Jednak sektorem, który nas zainteresował najbardziej była strefa tropików. Cała znajdowała się pod kopułą o obwodzie 1 hektara. Była tam możliwość przepłynięcia tego specjalną łódką. Niestety, z powodu lekko ograniczonego czasu około godziny 16 musieliśmy wracać do ośrodka.

Uważam, że wycieczka wypadła fantastycznie, gdyż nigdy nie byliśmy w takiego typu ZOO, oraz zdołaliśmy się dowiedzieć wielu interesujących ciekawostek i zaobserwować zachowania różnych unikatowych zwierząt.”

Relacja: Tomasz Kołek (kl. IIIA)

Skip to content