„Nic o nas bez nas” – relacja z Malagi

„Nic o nas bez nas” – relacja z Malagi

28. kwietnia 2019 roku 30 uczniów z klas trzecich informatycznych wyruszyło w podróż do pięknej Malagi, aby odbyć staż zagraniczny w ramach programu Erasmus +. Lot samolotem dla wielu uczniów był nowym doznaniem, które z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.

Po dotarciu na miejsce nasi informatycy zostali przywitani przez hiszpańskie rodziny oraz zaproszeni do domów ich pobytu na najbliższe 4 tygodnie. Przedstawicielka firmy pośredniczącej wręczyła wszystkim pakiet powitalny, zawierający mapkę Malagi, kartę komunikacji miejskiej, harmonogram praktyk oraz listę najczęściej używanych zwrotów hiszpańskich z polskim tłumaczeniem.

Następnego dnia uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do siedziby firmy Tribeka Training Lab S.L. na spotkanie organizacyjne oraz wycieczkę po Maladze.

Nazajutrz wybraliśmy się do firmy Polo Digital, w której nasza młodzież spędzi wiele godzin w ciągu najbliższych tygodni nad projektami zawierającymi naukę takich zagadnień jak: wirtualna rzeczywistość, programowanie w językach Java, C# itp.

Hiszpański opiekun dokonał podziału na 10 zespołów 3-osobowych, dzięki czemu praca będzie mogła być dostosowana poziomem do umiejętności danej grupy. A po pracy czas na relaks…

 

Skip to content