Finał drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Finał drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

„19 lutego 2019 w auli ZSE 1 odbył się finał drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Sześć zespołów, zakwalifikowanych do finału po pierwszym etapie konkursu, odpowiadało na 40 pytań sformułowanych po polsku i po niemiecku oraz podzielonych na pięć kategorii: kuchnia, tradycje, literatura, sport i przedsiębiorstwa. W trakcie konkursu wykorzystano aplikację „Socrative”, przy pomocy której uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru. Widownia złożona z klas finalistów dopingowała swoich reprezentantów oraz poznała kilka ciekawostek związanych z każdym z krajów niemieckojęzycznych.

Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 3G Piotr Szkółka i Jakub Malicki. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 2B Karol Kudliński i Mateusz Bulek. Trzecie miejsce zdobyli ex aequo uczniowie klasy 4E Mateusz Prochwicz i Błażej Wiej oraz uczniowie klasy 2C Mariusz Wilkosz i Jakub Polak. Na zwycięzców czekały drobne nagrody rzeczowe m.in.butelki filtrujące wodę kranową, rozmówki niemieckie, selfie stick, zakreślacze, publikacje “Niemcy w świetle faktów i liczb”. Nagrody wręczyła pani Dyrektor Iwona Łopatka. Autorem zdjęć jest Kamil Kłapciński z klasy 2B.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu!”

Skip to content