„Walentynki dla Zwierzynki”

„Walentynki dla Zwierzynki”

13 lutego 2019 Wolontariat naszej szkoły wraz z klasą 2D zorganizował akcję „Walentynki dla Zwierzynki” dla podopiecznych ze szpitala, działającego od sześciu lat przy Centrum Zdrowia zwierząt towarzyszących i dzikich Vetika, w Krakowie. Zespół lekarzy Vetiki wraz z wolontariuszami pomaga rannym, chorym, dzikim zwierzętom, zapewniając im bezpłatne leczenie i utrzymanie do momentu wyzdrowienia. Następnie wolontariusze wypuszczają podopiecznych w bezpiecznych miejscach, by znów mogły cieszyć się wolnością. Szpital utrzymuje się z rzeczy podarowanych przez ludzi, którzy nie mogą przejść obojętnie obok cierpienia zwierząt.

Postanowiliśmy do nich dołączyć. Dlatego wspólnie przygotowaliśmy przepyszne ciasteczka i od godziny 9.00 otworzyliśmy mini kawiarenkę. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy 533 zł 03 gr. Otrzymaliśmy również dary rzeczowe m.in.: rękawiczki jednorazowe, ręczniki papierowe, kocyki, gazety. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy wagę dla niemowląt do ważenia zwierząt oraz podgrzewacz do butelek, dzięki któremu usprawnimy pracę Zespołu. Kupiliśmy również karmę dla kotów, ale tym razem dostaną ją jeże. Bardzo dziękujemy za Wasze ogromne serca dla naszych braci mniejszych. Prezenty, które zawieźliśmy do szpitala, bardzo ucieszyły szczególnie jeże, które grzecznie czekają do wiosny, by mogły ruszyć w świat. Ich losy, możecie śledzić pod linkiem:

https://www.facebook.com/AkcjaDzikieKrakow/

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w prace wolontariatu działającego przy Szpitalu. Można przychodzić raz, czy dwa razy w tygodniu pomóc sprzątać, karmić zwierzęta i patrzeć jak po wyzdrowieniu wracają na wolność.

Osoby chętne proszone są o kontakt z p. Renatą Chrzanowską.

Skip to content