„Nie bądź żyła oddaj krew”

„Nie bądź żyła oddaj krew”

12 lutego 2019 w naszej szkole odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa „Nie bądź żyła oddaj krew”. Dzięki współpracy Wolontariatu ZSE nr 1 z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nasi uczniowie, absolwenci, pracownicy i nauczyciele mogli z okazji Dnia Świętego Walentego podzielić się najcenniejszym darem, ratującym ludzkie życie. Tym razem padł rekord!! Nasi krwiodawcy oddali prawie 30 litrów krwi. W zamian otrzymali przede wszystkim radość z faktu, że ratują ludzkie życie, ale były także niespodzianki. Dzięki dr Robertowi Woźniakowi, oprócz czekolad i soczków, każdy otrzymał krokomierz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję i zapraszamy 3 czerwca 2019 od godz. 8.00 na ostatnie spotkanie z WCKiK. Tym razem będziemy oddawać krew z okazji Dnia Dziecka. Czekamy na każdego, kto ukończył 18 lat.

Pamiętajcie! Trzeba zjeść śniadanie, wypić minimum 1 litr płynów i wziąć dowód osobisty.

Skip to content