„Dzień Babci, Dziadka i Wnuczka”

„Dzień Babci, Dziadka i Wnuczka”

W dniu 6 lutego 2019 grupa teatralna Rezistors wraz z Wolontariatem zorganizowali spotkanie dla seniorów z DPS oraz dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 pt. „Dzień Babci, Dziadka i Wnuczka”. Na początku podzieliliśmy się na cztery grupy, których zadaniem było rywalizowanie o tytuły: Królowej Babci, Króla Dziadka, Księżniczki Wnuczki i Księcia Wnuczka.

Zabawę rozpoczęliśmy od konkurencji „Wyginam śmiało ciało”. Śmiechu było co niemiara, gdy wraz z seniorami próbowaliśmy trafić długopisami przywiązanymi w pasie do butelek. Potem była konkurencja „Król – królowa strzelców”, w czasie której celowaliśmy cukierkami do kubeczków. Trzeba było zobaczyć zmagania seniorów, którzy dzielnie walczyli o tytuł króla strzelców.

Po dwóch konkurencjach zrobiliśmy przerwę, by trochę odpocząć przy pysznych ciastkach, upieczonych przez naszych wolontariuszy oraz oglądnąć spektakl przygotowany przez grupę Rezistors pt. „Zło dobrem zwyciężaj”. Sztuka bardzo się podobała naszym gościom. Nagrodzili ją gromkimi brawami, po czym wróciliśmy do wspólnej zabawy. Tym razem konkurencja polegała na łowieniu serduszek, przy pomocy plastikowych słomek. Wszyscy dzielnie walczyli, zdobywając papierowe serduszka niezbędne do kolejnej zabawy „Suknia babci – suknia wnuczki”. Grupy miały za zadanie zaprojektowanie oraz wykonanie sukienek, w które musiały się ubrać babcie lub wnuczki. Na sukienkach należało umieścić zdobyte wcześniej serduszka. Najpiękniejszy strój miała na sobie pani Ania i Zuzia. Sukienek nie nosi się bez dodatków, stąd kolejne zadanie polegało na wykonaniu korali z makaronów, które przyozdobiły szyje naszych modelek. Znów wygrały p. Ania i Zuzia. Ostatnia konkurencja „Pij mleko, będziesz wielki” była przeznaczona dla dziadków i wnuczków. Zadaniem mężczyzn z grupy było wypicie kubka mleka, ale przy pomocy małych łyżeczek. Zwyciężył Oktawian. Na koniec wszyscy połączyliśmy się w pociąg zwycięstwa i krążąc po auli dojechaliśmy do sceny. Tu nastąpiła koronacja: królową babć, została pani Ania, królem dziadków – pan Ryszard. Wśród wnucząt zwyciężyła Zuzia i Oktawian.  Wszyscy nasi goście zostali obdarowani słodkimi prezentami, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali korony i berła.

Skip to content