„Zło dobrem zwyciężaj”

„Zło dobrem zwyciężaj”

19 grudnia 2018 grupa teatralna Rezistors przedstawiła autorski spektakl bożonarodzeniowy „Zło dobrem zwyciężaj”. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polską niepodległości w naszym przedstawieniu odwołaliśmy się do historii. Pokazaliśmy polskie rodziny w czasach komunizmu. Chcieliśmy zachęcić uczniów naszej szkoły do refleksji nad własną wolnością.

Postawiliśmy publiczności konkretne pytania:

  • Czy dziś, potrafią odkrywać Chrystusa tu i teraz?
  • Czy potrafią zło wokół nich pokonywać dobrem?

Ukazując historię czterech rodzin, chcieliśmy zwrócić uwagę na relacje w naszych domach. Byśmy zrozumieli, że atmosferę miłości buduje każdy członek rodziny. Czasami jednak trzeba się umieć przeciwstawić osobie krzywdzącej wszystkich. Nawet w nieco komiczny sposób.

Ostatnim ważnym elementem było podkreślenie, że w rodzinie od pieniędzy ważniejsze jest zrozumienie, wzajemny szacunek, wsparcie. Tego właśnie życzymy wszystkim na zbliżające się Boże Narodzenie i zapraszamy na nasz spektakl 3.02.2019 (niedziela) o godz. 12.00 do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego.

Skip to content