Wolontariat w DPS

Wolontariat w DPS

18 grudnia 2018 roku Wolontariat naszej szkoły po raz czternasty wziął udział w spotkaniu wigilijnym w Domu Pomocy Społecznej, na os. Sportowym w Nowej Hucie.

Po krzątaninie świątecznej, przygotowaniu stołów,  nadszedł czas wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. Wiesław Wilmański SAC. Po czym Ewangelię  odczytał  Kamil z 4C i zaczęliśmy łamać się opłatkiem, składając sobie życzenia. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie to, że nagle poczuliśmy się jak jedna, wielka rodzina. Wolontariusze i seniorzy wymieniali się wzajemnie uściskami, dobrym słowem i radością z bycia razem. Potem, zanim zaczęliśmy jeść przepyszne potrawy w DPS-ie pojawił się jeszcze jeden gość –  wielki pingwin – pan Piter, podarowany przez Marysię Cichoń. Od dziś stał się on maskotką całego domu, do którego każdy komu jest smutno może się przytulić. Później tradycyjnie usiedliśmy do wigilijnego stołu. Był barszczyk z uszkami, ryba, pierogi i wiele innych pysznych potraw.  Po wspólnej uczcie zaczęło się kolędowanie. Najpierw powstał chór złożony z mieszkańców, pracowników i wolontariuszy, którzy podbili serca wszystkich uczestników pastorałką „Gore gwiazda Jezusowi”. Potem był występ syna jednej z seniorek. Jednak największymi brawami zostali nagrodzeni Janek z 2D i Kamil z 4C, którzy w duecie zaprezentowali kolędę „Cichą noc”.  Pod koniec spotkania pojawiły się prezenty. Otrzymaliśmy śliczne choinki uszyte przez seniorów. Odwdzięczyliśmy się upominkami, które zebraliśmy w naszej szkole, w czasie akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Nasi przyjaciele dostali kosmetyki, książki, krzyżówki, słodycze oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1. Dzięki pomocy naszej społeczności szkolnej dziś mogliśmy zobaczyć łzy wzruszenia i uśmiechy na twarzach pań: Zosi, Lucynki, Władzi, Ani, Kazi, Basi, Marii. Mogliśmy usłyszeć słowa wdzięczności skierowane do całego ZSE nr 1 od panów: Krzyśka, Fredzia, Staszka, Janka, Zbyszka, Frania i wielu innych naszych przyjaciół. Dziś odkryliśmy po raz kolejny, że słowa pastorałki „Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina w DPS” stały się częścią tego spotkania.

 

Skip to content