Osiemnaście mamy lat…

Osiemnaście mamy lat…

14 grudnia 2018 nasza grupa teatralna Rezistors obchodziła osiemnaste urodziny. Na spotkanie wigilijne z tej okazji przybyło wielu znamienitych gości, wśród których nie zabrakło ks. proboszcza Bartłomieja Gzelli, Dyrekcji ZSE nr1, rodziców i naszych absolwentów. Był również nasz Wolontariat, z którym po raz czternasty siadaliśmy do wigilijnego stołu.

 Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie premierą spektaklu bożonarodzeniowego, tym razem pt. „Zło dobrem zwyciężaj”. Potem było łamanie się opłatkiem, wspólne spotkanie przy stole i oczywiście 18-nastkowy tort oraz szampan Piccolo. Była też prezentacja multimedialna ukazująca historię Rezistors od chwili powstania do dzisiaj. Zobaczyliśmy, że w naszej grupie od zawsze mieliśmy szalone pomysły, głośno się śmialiśmy i to co najważniejsze tak zwyczajnie po ludzku się wspieraliśmy i lubiliśmy.

W czasie spotkania bardzo przeżyliśmy spotkanie z absolwentami i ich rodzinami. Spotkaliśmy dorosłych ludzi ze swoimi dziećmi, którzy osiemnaście lat temu rozpoczęli coś, co my dziś kontynuujemy. I nie jest to zwykła grupa teatralna. Jesteśmy  rodziną, w której zawierane są małżeństwa, na świat przychodzą dzieci. Wszyscy mimo upływu lat, staramy się dotrzeć na spotkanie wigilijne, by chociaż raz w roku, w tym wyjątkowym czasie odkrywać Miłość, płynącą z Betlejem.

Skip to content