WYCIECZKA KLAS: III E I II E

WYCIECZKA KLAS: III E I II E

Dnia 08.11.2018 o godz. 5.30 wyruszyliśmy autokarem na fantastyczną, jak się okazało, wycieczkę do Czech.
W pierwszym dniu udaliśmy się do północnej części Krasu Morawskiego, którego sercem są Jaskinie Punkvy oraz przepaść Macocha.

Wizytę w tym pięknym miejscu połączyliśmy z wcześniejszą wizytą w Ołomuńcu.

Już na samym początku zwiedzania jaskiń w Przedniej Katedrze zobaczyliśmy największy stalaktyt w jaskiniach – Strażnika. Następnie udaliśmy się się do Glinianych Sal, Średniej Katedry, Tylnej Katedry oraz dna Macochy, gdzie zakończenie ma sucha droga, a do miejsca, gdzie rozpoczęliśmy naszą wędrówkę, dotarliśmy  łodziami.

Podczas rejsu po podziemnej rzece Punkvie należy uważać na głowę 🙂

W drugim dniu ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego na Hradczanach i Katedry św. Wita. Zaraz po wyjściu z hradczańskiego zamku udaliśmy się na prześliczną i zabytkową Złotą Uliczkę.  Kolejnymi punktami programu były miejsca takie, jak zabytkowy XV- wieczny Most Karola, Staromiejski Rynek z ratuszem i zegarem Orloj (średniowieczny zegar astronomiczny z ruchomymi figurkami), Plac Wacława. Obejrzeliśmy główne dzieła kunsztownej architektury praskiej oraz pełniących swą służbę gwardzistów,
z którymi „strzeliliśmy” sobie parę fotek. Następnie w wyśmienitych humorach, ze śpiewem na ustach ( dosłownie),po fantastycznej wycieczce udaliśmy się do Krakowa,żałując, że nasza wyprawa tak szybko się skończyła…

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej wycieczki.

Skip to content