Nowy rok szkolny z Wolontariatem

Nowy rok szkolny z Wolontariatem

Działania Wolontariatu w nowym roku szkolnym,  rozpoczęliśmy od włączenia się we wrześniu w Dzielnicowy Festyn Sportowy, zorganizowany przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Młodzież wraz z wychowawcami dzielnie walczyła w różnych konkurencjach sportowych. Atrakcji było bardzo wiele. Po zmaganiach sportowych młodzież utracone kalorie uzupełniała w „barze pod chmurką”, prowadzonym przez wolontariuszy, gdzie można było zjeść pyszne ciasta oraz kiełbasę z grilla. Z daleka było widać nasze, nowe, zielone koszulki z kolorowymi stopkami, które udało nam się zakupić dzięki wsparciu Rady Rodziców.

             4 października z okazji dnia św. Franciszka z Asyżu, wolontariat wraz z klasą 2D zorganizował akcję „Ciacho za michę”, w czasie której sprzedawaliśmy nasze wypieki na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zbieraliśmy również karmę oraz koce. Dzięki wsparciu Grona Pedagogicznego, pracowników oraz uczniów udało nam się wspomóc naszych braci mniejszych.

            To nie jedyne działanie, jakie podejmujemy wspierając zwierzęta. Przez cały rok prowadzimy zbiórkę gazet, środków czystości (np. ręczników papierowych) dla szpitala dzikich zwierząt działającego przy Przychodni Weterynaryjnej Vetika. Szukamy także pełnoletnich osób, które chciałyby zostać wolontariuszami w szpitalu, opiekując się kilka razy w tygodniu dzikimi zwierzętami. Wszystkich chętnych zapraszamy we wtorki do gabinetu nr 60 o godz. 13.35.

            Dziękujemy za wspieranie naszych działań i zachęcamy do wspólnych działań.

Skip to content