Informatycy poznają miejsca pracy

Informatycy poznają miejsca pracy

8 czerwca uczniowie klasy IIC udali się do jednostki wojskowej w Rząsce, by wziąć udział w święcie  5-tego Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera. Głównym celem naszego tam pobytu było zapoznanie się z wykorzystaniem informatyki w komunikacji i łączności. Można było zobaczyć jak na co dzień funkcjonuje batalion dowodzenia. Każdy mógł zapoznać się z funkcjonowaniem stanowiska dowodzenia, zwiedzić wnętrza wozów łączności, czy udać się na przejażdżkę wojskowym „Honkerem”.
Z dużym zainteresowaniem śledziliśmy informacje o wykorzystywanej broni, z jeszcze większym ćwiczyliśmy jej składanie. Wzięliśmy też czynny udział w nauce celowania i żałowaliśmy, że nie mogliśmy celować dłużej.

Dzień otwartych koszar zakończył tradycyjnie poczęstunek tradycyjną żołnierską grochówką w wykonaniu żołnierzy 6. kompanii logistycznej (to była nagroda dla wytrwałych, którym nie straszny skwar i upał!!!).

Skip to content