14. Studencki Festiwal Informatyczny

14. Studencki Festiwal Informatyczny

5-ego kwietnia uczniowie klasy 2d i 2i wzięli udział w 14. Studenckim Festiwalu Informatycznym, który miał miejsce w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej w Krakowie. Dla większości była to pierwsza styczność z wyższą uczelnią.

Studencki Festiwal Informatyczny jest międzynarodową konferencją organizowaną od 2005 r. przez studentów, dla studentów i uczniów. Co roku, w Krakowie, jednoczy ona pochodzących z całej Polski informatyków, a także wszystkich pasjonatów tej dziedziny, niezależnie od ich profesji.

Konferencja każdorazowo gości wybitne i znane w środowisku IT osobistości. Uczestnicy mają możliwość wysłuchać prowadzonych przez nich prelekcji, czy wziąć udział w warsztatach kształtujących praktyczne umiejętności. Różnorodność poruszanych tematów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zaczerpnąć nieco z doświadczenia mistrzów, wzbogacając tym samym własną wiedzę teoretyczną nabytą w trakcie studiów.

Festiwal jest niebywałą szansą na wymianę informacji i poglądów z ludźmi dzielącymi podobne zainteresowania. Daje możliwość nawiązania ciekawych znajomości, pozwala wdrążyć się bardziej w środowisko informatyczne, rozszerza horyzonty, a co najważniejsze – udział w nim nie kosztuje nic, mówiąc oczywiście o kwestiach materialnych. Biletem wstępu są jedynie pasja i odrobina chęci oraz zainteresowania tematem.

Skip to content