Gala Finałowa XI Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

Gala Finałowa XI Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

28 marca 2018r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, odbyła się Gala Finałowa XI Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

W gronie wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 2i KACPER DROZDOWSKI, który w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął 5. miejsce i uzyskał tytuł finalisty.

Uroczystość poprowadziła Elżbieta Wójcik aktorka teatru KTO, znana również z serialu „Szpital”, a nagrody wręczali Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz oraz Agnieszka Miśkiewicz Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

W konkursie wzięli udział uczniowie 134 szkół z województwa małopolskiego.   Uczestnicy  mieli za zadanie przygotować do czytania fragment ulubionej książki. Najczęściej wybierali teksty D. Terakowskiej, A. Sapkowskiego i S. Kinga. Wielu było też interpretatorów „Małego Księcia” oraz książek A. Szklarskiego i M. Musierowicz.

Część artystyczna wzbogacona została koncertem Andrzeja Barcia – ucznia Szkoły Muzycznej przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie- oraz jego nauczyciela Oskara Guta.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, prof. dr hab. Dorota Segda – Rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie.

GRATULUJEMY!

 

Skip to content