Śniadanie wielkanocne w DPS

Śniadanie wielkanocne w DPS

28.03.2018 Wolontariat został zaproszony przez naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej na wielkanocne śniadanie. Około godziny 10.00 zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy.  Po czym, po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Wiesława Wilmańskiego rozpoczęliśmy wspólne świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa. Na początku były życzenia, a potem mimo, iż to nie Boże Narodzenie – prezenty. Seniorzy otrzymali od nas słodkie upominki, a my dostaliśmy piękne, czerwone koszulki z napisem: „Wolontariat, to mnie rusza!” oraz maskotki uszyte przez mieszkańców. Następnie rozpoczęliśmy wspólny posiłek. Na stole pojawił się żurek z jajkiem, chrzan, kiełbaska i oczywiście drożdżowa babka. Czuliśmy się jak w domu. To jednak nie był koniec niespodzianek. Po posiłku seniorzy przygotowali krótki występ świąteczny, który zakończył się wspólnym śpiewaniem. Grzegorz z Kamilem odczytali piękny wiersz mieszkańca domu – pana Piotra, otrzymując dodatkowe oklaski. Gwiazdami spotkania byli: p. Lucynka i p. Krzysiek oraz nasz Dominik, którym najlepiej wychodziło śpiewanie. Nasi przyjaciele po raz kolejny sprawili, że ich dom na chwilę stał się też naszym domem.

Skip to content