Spotkanie w Domu Dziecka

Spotkanie w Domu Dziecka

W dniu 26.03.2018 Wolontariat naszej szkoły odwiedził dzieci z Centrum Administracyjnego  Nr 1 Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Na początku zaglądnęliśmy do naszych milusińskich z ul. Św. Teresy i ul. Sobieskiego. Tym razem spotkanie było „kurczakowe”. Na początku wykonywaliśmy kurczaki z kolorowej, samoprzylepnej pianki. Uśmiech pojawił się na buziach naszych przyjaciół, gdy wraz z wolontariuszami przygotowali kolorowe maskotki dla seniorów z DPS. Następnie graliśmy w „Wielkanocne Tabu” i opowiadaliśmy historie wielkanocne wcielając się w role kurczaków. Spotkanie z naszymi przyjaciółmi zakończyło się wręczeniem słodkich upominków, wśród których nie zabrakło: wielkanocnej babki, czekoladowych króliczków, jajeczek i oczywiście kurczaków. Przygotowaliśmy również pyszne kolorowe ciasteczka oraz niespodziankę – wielką „dyngusówkę”. Zabawa była doskonała, jednak krótka, bo musieliśmy udać się do kolejnego domu. Tym razem czekały na nas trochę starsze dzieci z ul. Św. Gertudy i ul. Piłsudskiego. Dlatego po wykonaniu kurczaków zagraliśmy w „Świątecznego Blagiera” oraz „Wielkanocne Tabu”. Odkryliśmy przy okazji kilka trudnych haseł np.: Rezurekcja, Wigilia paschalna, Msza krzyżma św. Czas znów minął za szybko. Po życzeniach świątecznych i wręczeniu słodkich upominków pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi, umawiając się  na kolejne spotkanie w kwietniu.

Skip to content