Lekcja czytania

Lekcja czytania

Lekcja czytania z „Tygodnikiem Powszechnym”

Grzegorz Jankowicz – krytyk, filozof literatury, tłumacz oraz wydawca, pracownik Centrum Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego ,dyrektor programowy Festiwalu Conrada. W ubiegłym roku ukazała się jego najnowsza książka „Życie na poczekaniu. Rozmowy o literaturze i reszcie świata”. 12 grudnia w auli szkolnej odbyło się spotkanie dr Grzegorza Jankowicza z młodzieżą klas trzecich, której – w ramach Lekcji Czytania z ”Tygodnikiem Powszechnym” – prowadził zajęcia poświęcone prozie Josepha Conrada. Przedmiotem rozważań było opowiadanie „Laguna” z tomu „Opowieści niepokojące”. Na uwagę zasługuje atrakcyjny sposób prowadzenia zajęć, który spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz – co ważne – jej żywe zaangażowanie w literacką dyskusję nad problematyką opowiadania „Laguna”.

Skip to content