Wigilia w internacie

Wigilia w internacie

Wieczorem w dniu 13 grudnia w gronie mieszkańców i pracowników internatu, szkoły oraz zaproszonych gości spędziliśmy wieczór wigilijny. Pod baldachimem z gwiazd, bombek i świetlistych materiałów – dekoracji świątecznej przygotowanej przez młodzież – mieliśmy możliwość obejrzenia przestawieni artystycznego, składającego się z odgrywanych scenek teatralnych, wyświetlanych na ścianie filmików i śpiewanych kolęd, które opowiadało o istocie świąt, jakim jest oczekiwanie na narodzenie Syna Bożego i możliwość przemiany ludzkiego serca.

Początkowe sceny pokazywały, że nikt nie oczekuje na to, co ma się znów wydarzyć; każdy jest dotknięty swoimi problemami, a świat zewnętrzny epatuje reklamami, które chcą nam wmówić, że prezenty nas uszczęśliwią. Tak przeżyte święta niosą ze sobą tylko rozczarowanie. A dla Maryi i w tym roku nadchodzi czas rozwiązania i rodzi dziecię, które pragnie przemienić świat miłością, dobrem i patrzeniem poprzez serce; a indywidualne decyzje osób mogą sprawić, że zamiast doświadczyć rozczarowania, można doświadczyć przemiany serca.

Grupa 15 osób pod opieką 5 osób obsługujących technicznie występ wymownie odegrało scenki teatralne; ale na szczególną uwagę zasługiwała gra na klarnecie i piękny śpiew: występ grupy dziewcząt z Ukrainy, solowo śpiewane kolędy oraz dwie kolędy śpiewane na trzy i cztery głosy bez podkładu muzycznego, tylko w rytmie wystukiwanym przez dwóch wychowanków na kachonach.

Uwieńczeniem całości był występ zespołu góralskiego, w którym grał jeden z byłych wychowanków internatu i wspólne kolędowanie; po którym podzieliliśmy się opłatkami i spożyliśmy przygotowane przez nasze panie kucharki pyszne potrawy wigilijne.

Skip to content