„Po polsku o historii”

„Po polsku o historii”

W dniu 10 października 2017 roku odbyły się eliminacje szkolne V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, organizowanego przez Stowarzyszenie Polonistów i Fundację Zawsze Warto, objętego Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Małopolskiego.Celem konkursu jest przede wszystkim rozwój zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej, historycznej.

W przeprowadzanym – już po raz kolejny – w naszej szkole dyktandzie wzięło udział  38 osób z różnych klas technikum, które zmierzyły się z ortograficznymi i interpunkcyjnymi zawiłościami polszczyzny w tekście Złotówka a sprawa polska.

Najwyższe wyniki  w tych zmaganiach uzyskali Konrad Podgórski (kl. I B), Sebastian Tyralski (kl. IV B) oraz Wojciech Kot (kl. III D).

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki języka polskiego:  Bożena Wiśniewska i Anna Piec.

Skip to content